10 põhjust, miks otsustada robottolmuimeja kasuks

Kas tolmu imemine pole mitte üks kõige tüütumaid majapidamistöid maailmas? See on vaevarohke,  üksluine ja igav ning tänapäeva kiire elutempo juures on see lihtsalt ülemäära aeganõudev. Paljud soetavad endale robottolmuimeja, sest selle abil on lihtne kodu puhastada ilma liigselt aega ja energiat kulutamata.

Robottolmuimejad on väikesed, tavaliselt ümmargused seadmed, mis on programmeeritud põrandaid puhastama. Valikus on igas hinnaklassis seadmeid, tänu tehnoloogia arengule on hinnad taskukohasemaks muutunud. Robottolmuimejad on keskklassi tarbijale kättesaadavad ja neid saab kasutada koos tavalise tolmuimejaga tagamaks teie kodus täiuslik puhtus.

Miks peaksite robottolmuimeja kasuks otsustama?

Kui olete kunagi robottolmuimeja ostmise peale mõelnud, siis alljärgnevalt toome välja robottolmuimeja kasutamise 10 eelist

1. Seadet ei ole vaja käsitsi juhtida

Robottolmuimeja on ideaalne puhastusseade neile, kellele on liikumisraskusi või muid füüsilisi vaevusi. Masin puhastab ilma teie abita tihedamini, kui te võib olla tavaliselt seda teeksite. Lülitage
see lihtsalt sisse ja seade hakkab koristama.

Robottolmuimejad on erinevate anduritega varustatud, võimaldades neil iseseisvalt puhastada.
Enam pole teil vaja tolmuimejat edasi tagasi tõmmata ja madalamatesse kohtadesse ligi pääsemiseks kummardada. Robottolmuimejad sobivad suurepäraselt ka eakatele inimestele, kellel on näiteks artriit või liigesevalu. Paljusid robottolmuimejaid on võimalik eelseadistada ja üldiselt vajavad nad väga vähe hooldamist

2604-f2f1ac.jpeg

2. Ajapuudus pole probleemiks

Tänapäeva kiire elutempo juures soovivad paljud veeta nii palju aega kui võimalik oma lastega või ollakse hõivatud karjääri tegemisega või soovitakse hoopis vaba aega veeta sotsiaalseid suhteid  luues. Need igapäevased tegevused ei jäta palju aega koristamiseks, mis omakorda on viinud  selleni, et on vaja kiiret ja mugavat lahendust.

Robottolmuimejad saavad oma tööd teha ilma järelvalveta ja seetõttu võivad osutuda hämmastavalt ajasäästlikuks. Tegemist on ideaalse kodumasinaga kõikidele hõivatud inimestele. Selle saab näiteks enne kodust lahkumist sisse lülitada. Mõne mudeli saab aktiveerida isegi kodust eemal olles  kasutades nutitelefoni või tahvelarvutit. Omades robottolmuimejat, saate pühendada rohkem aega tegevustele, mis teile meeldivad ja mida te armastate, ja samal ajal on teie kodu alati puhas.

3. Kohandub automaatselt erinevate pindadega

Erinevad põrandapinnad vajavad tolmu imemisel erinevaid seadistusi. Seetõttu on paljud robottolmuimejad varustatud anduritega, mis tuvastavad põrandapindade muutused. Robottolmuimeja kasutamisel pole vaja muretseda erinevate vaipade, puit- ja plaatpõrandate pärast. Tolmuimeja kohandub automaatselt, tuvastades samuti trepid ja seinad, ning ei sõida neile kahjustuste vältimiseks otsa.

4. Puhastab sõltuvalt mustuse astmest

Paljudes kodudes lähevad mõned pinnad mustemaks kui teised. Üldiselt kipuvad kõige räpasemad olema piirkonnad, kus liigutakse kõige rohkem, näiteks esikud, köögid ja muud kohad, kus igapäevaselt palju aega veedetakse. Seetõttu on paljudel robottolmuimejatel oskus tuvastada mustuse hulk konkreetses piirkonnas, võimaldades neil automaatselt oma puhastusseadeid reguleerida. Mida räpasem on ala, seda rohkem aega veedab seade seda puhastades 

5. Laeb ennast ise

Kuna robottolmuimejad oskavad ennast laadida, pole käsitsi laadimise pärast muret. Pärast ülesande täitmist naaseb robot kohe oma laadimisalusele. See tähendab seda, et kui aku hakkab
tühjaks saama, siis toimub laadimine automaatselt pärast iga puhastuskorda. Mõned tolmuimejad lähevad ise enne tühjaks saamist ja ülesande lõpetamist laadimisalusele.

6. Koristab, kui sind pole kodus

Kas poleks imeline, kui keegi koristaks kodu siis, kui sind ennast kodus pole? Nüüd on see võimalus tänu robottolmuimejale olemas. Eelnevalt mainisime, et robot on abimeheks neile, kellel on väga vähe aega puhastustöödeks, siis on oluline märkida, et mõnesid roboteid on võimalik programmeerida nii, et nad hakkavad teatud kellaaegadel tööle.

Peale esialgse seadistuse ei pea te midagi tegema. Robottolmuimeja teeb tööd ka siis, kui olete puhkusel, ärireisil või viibite mingil muul põhjusel pikemat aega kodust eemal. Kindlasti väga oluline põhjus, miks peaksite kaaluma robottolmuimeja ostmist.

7. Tuvastab virtuaalsed piirid

Üks peamisi eelarvamusi robottolmuimejate kohta on see, et nad kukuvad trepist alla, kahjustavad seinu või löövad sisekujunduselemendid pikali. See on tegelikult tarbetu hirm, kuna teil on võimalus virtuaalseid piire seada. Virtuaalsete piiride funktsioon loob virtuaalsed seinad, mida teie seade ei suuda ületada, eemaldades ohu, et kodumasinad võiksid puruneda või mööbel võiks kahjustada saada. Samuti takistab see robotil õue või piiridest välja minemast.

8. Pole vaja tihti hooldada

Tavaliste tolmuimejatega võrreldes on robottolmuimejat vaja ainult minimaalselt hooldada. Robotid on tavaliselt valmistatud kvaliteetsematest materjalidest ja on ehitatud selliselt, et teenida teid aastaid. Teie ainus ülesanne on perioodiliselt kott välja vahetada või konteiner tühjendada, samuti hoida põrand puhas asjadest, mis ei tohiks robotisse sattuda ja muudest potentsiaalselt kahjustavatest esemetest. Need on ainsad kaks hooldustoimingut, mida peate oma masina tööea jooksul täitma.

9. Mahub kitsastesse kohtadesse

Paljud tarbijad kurdavad, et ei pääse tolmuimejaga ligi raskesti ligipääsetavatesse või kitsastesse kohtadesse. Kui ostate robottolmuimeja, kaob see probleem täielikult. Tänu kompaktsele suurusele mahuvad robotid puhastama väiksemaidki ruume, kuhu tavaline tolmuimeja ei mahu. Nende alade hulka kuuluvad kõik nurgad, sopid ja praod, kuhu traditsiooniline tolmuimeja ei pruugi ilma mingisugust pikendust kasutamata pääseda. Kui kasutate robottolmuimejat, saavad teie põrandad ulatusliku ja põhjaliku puhastuse suhteliselt lühikese aja jooksul.

10. Muud kasutegurid

Robottolmuimejad, eriti kallimad mudelid, pakuvad tarbijatele palju eeliseid. Paljudel nendest mudelitest on väidetavalt paremad puhastusomadused kui traditsioonilistel mudelitel. Mõned neist tehnoloogilistest täiustustest on alljärgnevad:

Suuremad tolmukotid: 

Kuna kotid mahutavad suurema hulga mustust ja prahti, tuleb neid vahetada harvemini kui tavalise tolmuimeja kotte. Eeldades, et robot vajab kotti, sest mõnedel mudelitel on konteiner, mis muudab tühjendamise veelgi lihtsamaks.

Pikem eluiga:

Kuna robottolmuimejad vajavad vähem hooldust, siis kestavad nad kauem kui teised tolmuimejad. See ei ole alati tõsi, sest mõnede kaubamärkide mudelid on paremad kui teised. Vaatamata sellele kestavad üldpildis robotid kauem kui tavalised tolmuimejad.

Juhtmevabad:

Robottolmuimejad on varustatud laadimisjaamadega. Laadimine on lihtne ning te ei pea enam mitte kunagi tolmu imemise ajal juhtmetega mässama.

Ühilduvus nutika koduga:

Nii nagu paljude teiste nutikate kodumasinate puhul, on ka robottolmuimejaid võimalik ühendada oma kodusesse WiFi võrku, võimaldades kaugjuhtimist nutitelefoni või tahvelarvuti abil. Nüüd ei pea te oma majapidamise koristamiseks isegi kodus olema!

Kokkuvõte

Eelnevalt on välja toodud vaid mõned põhjused, miks peaksite kaaluma robottolmuimeja ostmist. Robottolmuimeja puhu kehtib põhimõte, et mida rohkem raha kulutate, seda rohkem funktsioone tal on ehk saate selle, mille eest maksate. Igal juhul aitab robottolmuimeja, olenemata mudelist, kodu puhtaks saada suurema pingutuseta ja teile sobival ajal. Võib öelda, et teeksite endale karuteene, kui uut tolmuimejat otsides ei kaaluks te robottolmuimeja ostmist. Kui põrandatelt tolmu võtmine ei kuulu teie meelistegevuste hulka, siis usaldage see töö edaspidi robottolmuimejale.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.